Рейтинг по регіонах


Географічне розташування вищого навчального закладу може відігравати вагому роль як для абітурієнтів при виборі місця навчання, так і для роботодавців при побудові системи співпраці із ВНЗ. Із огляду на це, було складено окремі рейтинги вищих навчальних закладів для різних регіонів:

Західний регіон


Основним освітнім центром Західного регіону є Львів: саме там розташовані два найсильніші ВНЗ регіону - Національний університет «Львівська політехніка» (перше місце у регіональному рейтингу і четверте — в загальнонаціональному) і Львівський національний університет імені Івана Франка (друге місце у регіональному рейтингу і сьоме — в загальнонаціональному).

Окрім цього, серед сильних ВНЗ регіону можна назвати Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Національний університет водного господарства та природокористування (Рівне), Державний вищий навчальний заклад «Ужгородський національний університет», Тернопільський національний економічний університет.

 

Бал і місце в загально­національному рейтингу

Бал і місце в  регіоні

Львів - Національний університет «Львівська політехніка»

45 (4)

90 (1)

Львів - Львівський національний університет імені Івана Франка

20 (7)

55 (2)

Івано-Франківськ - Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

15 (8)

27 (3)

 

   Рейтинг "Компас-2010" - Західний регіон 
   (PDF, 120 KB)
Центральний регіон


У Центральному регіоні наявні найкращі можливості для отримання хорошої освіти, хоча вони зосереджуються майже виключно в Києві. У Центральному регіоні (у більшості — в Києві) зосереджена найбільша кількість вищих навчальних закладів (82 у рейтингу); у Києві розташовано 5 із 7-ми найкращих на загальнонаціональному рівні ВНЗ.

Перелік найсильніших ВНЗ регіону практично дублює рейтинг найкращих ВНЗ у масштабах країни: перше місце посідає НТУУ «КПІ», друге місце — КНУ ім. Т.Шевченка, далі йдуть КНЕУ ім. Вадима Гетьмана і НаУКМА.

Серед інших сильних ВНЗ регіону можна назвати Київський національний університет будівництва і архітектури (38 балів; 5-те місце), Київський національний торговельно-економічний університет (30 балів; 6-те місце), Національний авіаційний університет (25 балів, 7-ме місце), Національний університет харчових технологій (23 бали, 7-ме місце), Національний транспортний університет (18 балів, 7-ме місце).

Найсильніші ВНЗ Центрального регіону

 

Бал і місце в загально­національному рейтингу

Бал і місце в  регіоні

Київ - Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»

87 (1)

87 (1)

Київ - Київський національний університет імені Тараса Шевченка

80 (2)

80 (2)

Київ - Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»

51 (3)

51 (3)

 

   Рейтинг "Компас-2010" - Центральний регіон 
   (PDF, 213 KB)

Південний регіон


Південний регіон не може похвалитися дуже потужними освітніми можливостями, хоча тут існує декілька вагомих освітніх центрів (Дніпропетровськ, Одеса, Запоріжжя). Із вищих навчальних закладів Південного регіону до рейтингу було включено 62; але жоден із них не потрапив до п’ятірки найкращих на загальнонаціональному рівні. Разом із тим, в Південному регіоні є ВНЗ, які забезпечують високий рівень підготовки, зокрема з інженерно-технічних, юридичних й архітектурно-будівельних спеціальностей.

Загалом, за критеріями рейтингу, найкращим ВНЗ Південного регіону може вважатися Національний гірничий університет України (Дніпропетровськ; перше місце в регіональному рейтингу і шосте — в загальнонаціональному).

Друге місце серед вищих навчальних закладів Південного регіону посідає Дніпропетровський національний університет (Дніпропетровськ), третєНаціональна металургійна академія України (Дніпропетровськ).

Серед інших сильних ВНЗ регіону — Запорізький національний технічний університет, Український державний хіміко-технологічний університет, Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В.Лазаряна, Придніпровська державна академія будівництва та архітектури.

Найсильніші ВНЗ Південного регіону

 

Бал і місце в загально­національному рейтингу

Бал і місце в регіоні

Дніпропетровськ - Національний гірничий університет

29 (6)

90 (1)

Дніпропетровськ - Дніпропетровський національний університет

23 (7)

82 (2)

Дніпропетровськ - Національна металургійна академія України

22 (7)

68 (3)

   Рейтинг "Компас-2010" - Південний регіон 
   (PDF, 200 KB)

 Східний регіон


Східний регіон, як і Центральний, пропонує непогані освітні можливості із основними освітніми центрами у Харкові і Донецьку. Загалом до рейтингової оцінки було включено 47 вищих навчальних закладів Східного регіону; один із них опинився серед семи найкращих на загальнонаціональному рівні.

Серед ВНЗ Східного регіону перше місце посідає Донецький національний технічний університет (Донецьк), який на загальнонаціональному рівні має 5-те місце.

Друге місце серед ВНЗ Східного регіону посідає Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (Харків, 6-те місце в загальнонаціональному рейтингу), третєНаціональна юридична академія України імені Ярослава Мудрого (Харків, 7-ме місце в загальнонаціональному рейтингу і перше місце в рейтингу за юридичними спеціальностями).

Інші ВНЗ Східного регіону, які дають високо затребувану освіту, — Донецький національний університет (Донецьк), Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (Луганськ), Донбаський державний технічний університет (Алчевськ) і Донецький державний університет економіки і торгівлі м. М. Туган-Барановського (Донецьк).

Найсильніші ВНЗ Східного регіону

 

Бал і місце в загально­національному рейтингу

Бал і місце в  регіоні

Донецьк - Державний вищий навчальний заклад  «Донецький національний технічний університет»

40 (5)

84 (1)

 

Харків - Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

32 (6)

 

62 (2)

Харків - Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого

24 (7)

57 (3)

 


   Рейтинг "Компас-2010" - Східний регіон 
   (PDF, 190 KB)

Версія для друку
 • Міні-чат

  200
 • Наше опитування

  Як думаєте здали ЗНО?
  Всього відповідей: 114
 • About users

  Користувачі:

  Нас вже 45 чоловік!


  Нові користувачі:

  Нових за місяць: 0
  Нових за тиждень: 0
  Нових учора: 0
  Нових сьогодні: 0


  Адміністраторів: 1
  Модераторів: 2
  Журналістів: 2
  Друзів: 0
  Провірених: 0
  Користувачів: 39
  Порушників: 0
 • Календар

  «  Квітень 2020  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
    12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930
 • Класна розвага)

 • Погода

 • Архів записів

 • Друзі сайту

 • Статистика


  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Хто сьогодні був на сайті:
  Сьогодні були: